Budynek Sejmu i Senatu

Inicjatorem konkursu jest Szkoła Podstawowej nr 27 mgr Renata Smoleń oraz mgr Marzena Kleszcz.

W trakcie wizyty nasi podopieczni wysłuchali wykładu na temat historii polskiego parlamentaryzmu oraz poznali jego dzieje współczesne. Pan przewodnik w niezwykle ciekawy sposób opowiedział nam o pracy posła, senatora oraz oprowadził po gmachu Sejmu.
Uczniowie mieli okazję zasiąść w ławach Sali Posiedzeń, odwiedzili Senat, a także Holl Główny, na którym znajduje się tablica upamiętniająca posłów II Rzeczpospolitej poległych w czasie II wojny światowej oraz tablica upamiętniająca ofiary Katastrofy Smoleńskiej. Niesamowitą niespodzianką było spotkanie z Panią Wicemarszałek Senatu Gabrielą Morawską-Stanecką oraz z Panem Posłem Mateuszem Bochenkiem.
Zwiedzanie Sejmu zakończyliśmy w stołówce sejmowej, gdzie zjedliśmy smaczny obiad. Bardzo dziękujemy za serdeczne przyjęcie w murach gmachu przy ulicy Wiejskiej oraz wspaniałą lekcję historii i parlamentaryzmu.