tydzień bezpieczeństwa
13.06.2022

Studenci Wyższej Szkoły Medycznej w Sosnowcu profesjonalnie przeprowadzili ćwiczenia na fantomie pierwszej pomocy przedmedycznej wraz z praktycznymi ćwiczeniami dla uczniów klas 1-8.
Nasi uczniowie mieli okazję doskonalić swoje umiejętności pod okiem fachowców.

14.06.2022

Przedstawicielka Powiatowej Stacji Sanitarno–Epidemiologicznej omówiła jak spędzić nadchodzące wakacje w sposób bezpieczny i mieć tylko dobre wspomnienia.
Zdrowe jedzenie, aktywność fizyczna to filary zdrowia. Świadomość jak unikać niebezpieczeństw to cel przewodni tego spotkania.
Otrzymaliśmy materiały dydaktyczne: ulotki i plakaty.

15.06.2022

Spotkanie z policjantem.
Uczniowie zostali uświadomieni, czym jest przemoc rówieśnicza, jakie niebezpieczeństwa płyną z nieodpowiedzialnego korzystania z Internetu.
Dowiedzieli się również, że umieszczanie w Internecie obraźliwych tekstów czy nagrywanych na telefonach komórkowych filmów może wiązać się z naruszeniem dóbr osobistych i grozi to odpowiedzialnością karną.

17.06.2022

Pokaz Ochotniczej Straży Pożarnej z Katowic Szopienic.
Uczniowie oraz nauczyciele mieli okazję zapoznać się ze sprzętem wykorzystywanym podczas prowadzenia akcji ratowniczo – gaśniczych. Uczyli się, jak bezpiecznie zachowywać się podczas pożaru w domu oraz o niebezpieczeństwach, jakie mogą spotkać ich podczas wypoczynku nad wodą.
Dowiedzieli się, jakie są zasady zachowania się podczas różnych niebezpieczeństw.

Tydzień rozpoczęli najmłodsi uczniowie w ramach zajęć świetlicowych. Uczniowie rozpoznawali znaki drogowe, które widują w drodze do szkoły oraz przypominali numery alarmowe. Podczas zajęć zaprezentowany został film dotyczący zasad bezpiecznego zachowania się na drodze.
Na lekcjach wychowawczych rozmawialiśmy o zawodach związanych z dbaniem o bezpieczeństwo ludzi, poznaliśmy jak te zawody są ważne, trudne i odpowiedzialne.
Podczas zajęć lekcyjnych (biologia, przyroda, język angielski, język polski, wychowanie fizyczne) poznawaliśmy i omawialiśmy ciekawe i ważne zagadnienia związane z bezpieczeństwem w naszym życiu codziennym oraz zasadach zdrowego odżywiania.
Nasze działania zostały zorganizowane przy współpracy z Wyższą Szkołą Medyczną, Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną, Ochotniczą Strażą Pożarną oraz Policją w Sosnowcu.

Dziękujemy za pomoc.