logo piątego śląskiego festiwalu nauki
plakat śląski festiwal nauki

Śląski Festiwal Nauki KATOWICE to obecnie jedno z największych wydarzeń popularnonaukowych w kraju i Europie. Śląski Festiwal Nauki KATOWICE to pokazy, doświadczenia, wystawy, prezentacje i wykłady w 6 obszarach nauki. Wydarzenie kierowane jest zarówno do grup szkolnych i przedszkolnych, jak i do wszystkich bez względu na wiek i zainteresowania. Jeśli potrzebują Państwo jakiegoś usprawnienia, by uczniowie mogli w nim uczestniczyć bez trudności – prosimy o zgłoszenie nam takiej potrzeby. Specjalnie z myślą o naszych najważniejszych, żądnych wiedzy odbiorcach – uczniach i nauczycielach, opracowaliśmy w tym roku dedykowany dla Państwa festiwal w formule online. Od 11 do 15 października (od poniedziałku do piątku) – każdy dzień poświęcony będzie innemu obszarowi wiedzy (przyrodzie, technice, naukom humanistyczno-społecznym, naukom ścisłym oraz medycynie i zdrowiu). Program został opracowany, tak by móc w nim uczestniczyć w ramach zajęć lekcyjnych. Dodatkowo codziennie będziemy oferować program związany z obszarem sztuki, program skierowany do nauczycieli i dorosłych. Wszystko po to, by moc festiwalowych wrażeń była jeszcze większa niż poprzednio. Udział w wydarzeniach organizowanych w ramach ŚFN KATOWICE jest bezpłatny. Zwracam się do Państwa z prośbą o pomoc w rozpropagowaniu informacji o 5. Śląskim Festiwalu Nauki KATOWICE wśród dzieci i rodziców Państwa szkoły za pośrednictwem stron www, mediów społecznościowych, dzienników elektronicznych czy też spotkań bezpośrednich z uczniami, nauczycielami i rodzicami. Oprócz szkolnego tygodnia online, warto informować także rodziców o możliwości indywidualnego oraz rodzinnego uczestnictwa w Festiwalu, szczególnie w Dniu Rodzinnym – w niedzielę 10 października br.

Biuro Organizacyjne Festiwalu