Dzień Bibliotekarza

Od 1985 roku Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek obchodzony jest 8 maja. Święto, zainicjowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, od lat oznacza także początek Tygodnia Bibliotek. Tradycyjnie miesiąc maj jest poświęcony książce, bibliotekarzom i bibliotece oraz czytelnictwu. Czytanie książek uczy każdego z nas wyrażać swoje myśli, uczucia, pogłębia wiedzę a także rozwija myślenie i fantazję, jak również wzbogaca nasze słownictwo. Z tej okazji pracownicy Biblioteki Pedagogicznej w Sosnowcu gościli na świetlicy w naszej szkole. Dzieci uczestniczyły w różnorodnych zajęciach mających na celu zachęcenie ich do czytania książek i czasopism oraz rozbudzenie zainteresowań czytelniczych.

Bibliotekarz szkolny mgr Daria Niedzielska Fuhrmann