„Mały artysta i Ty też możesz być jak Stanisław Wyspiański”.

Dostrzegając potrzeby twórczej aktywności wychowanków świetlicy szkolnej, opracowaliśmy innowację:  „Mały artysta – Ty też możesz być jak Stanisław Wyspiański”, która przybliży dzieciom sztukę, umożliwi z nią kontakt,  w różnorodny sposób będzie kształtować i rozwijać ich twórczą aktywność. Innowacja „Mały artysta” obejmować będzie  cykl półroczny, w którym wszystkie dzieci będą mogły  rozwijać swoja artystyczną twórczość. Dzięki tej innowacji, dzieci uczestnicząc w ciekawych zajęciach plastycznych, konstrukcyjnych i dekoratorskich odkryją i rozwiną z pomocą nauczycieli drzemiące w nich talenty. Uczestnicy zajęć poznają bliżej postać oraz artystyczne dokonania  patrona naszej szkoły Stanisława Wyspiańskiego. 23.02.2024 roku pracownicy Biblioteki Pedagogicznej w Sosnowcu w ramach innowacji pedagogicznej, zrealizowali podczas zajęć świetlicowych temat: „Dzieci jak malowane” – zajęcia multimedialno – plastyczne oraz „Życie i twórczość w pigułce patrona naszej szkoły – Stanisława Wyspiańskiego”.

Daria Niedzielska Fuhrmann