biblioteka regał z książkami

Czytanie pełni niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację.
W dzisiejszej rzeczywistości wymagania czytelników rosną, w związku z tym zmienia się rola i funkcja biblioteki.

Wychodząc naprzeciw tym wyzwaniom, podejmujemy zadania, które pozwalają stworzyć w środowisku lokalnym wizerunek biblioteki otwartej na potrzeby dzieci. Celom tym służyła między innymi impreza czytelnicza, inna niż wszystkie, zorganizowana pod hasłem „Magiczna noc w bibliotece”

dzieci w bibliotece

Adresatami byli uczniowie z klasy 2A, zwycięzcy w szkolnym konkursie czytelniczym ze Szkoły Podstawowej nr 27 w Sosnowcu. Impreza odbywała się w otoczeniu dzieł sztuki, wystawy malarstwa Danuty Skałczyńskiej oraz śp. Piotra Sobóła.
Podczas zajęć dzieci miały możliwość wysłuchania fragmentów książek, nowości wydawniczych dla najmłodszych. Uczestniczyli w grze terenowej z nagrodami oraz w mini konkursach czytelniczych. Brali udział w konkursie plastycznym: „Wiosna ach to Ty”, przy dźwiękach muzyki Antonio Vivaldiego. Imprezę zakończyła projekcja bajek z poczęstunkiem i niespodziankami.

Organizatorzy:
Miejska Biblioteka Publiczna, filia nr 20 w Sosnowcu
Bibliotekarz szkolny – Daria Niedzielska Fuhrmann.