6.10.2023 r. o godzinie 9.00 w trosce o bezpieczeństwo uczniów naszej szkoły, przeprowadzono próbny alarm przeciwpożarowy połączony
z ewakuacją uczniów, nauczycieli oraz pracowników z budynku szkoły. Po sygnale dźwiękowym, wszyscy udali się na miejsce zbiórki czyli na boisko szkolne. Obserwatorem akcji był przedstawiciel BHP. Pani Dyrektor, Ewa Solipiwko, sprawdziła obecność wszystkich uczniów
i podała celowość przeprowadzania próbnego alarmu przeciwpożarowego. Na zakończenie akcji podziękowała wszystkim uczestnikom.

Celem tych ćwiczeń było uświadomienie przede wszystkim uczniom, a także innym osobom jak należy się zachować w sytuacji zagrożenia.
Cała akcja w wyznaczonym czasie przebiegła bardzo sprawnie i zgodnie z zasadami postępowania w czasie niebezpieczeństw.
Na uwagę zasługuje fakt, iż uczniowie, nauczyciele, a także wszyscy pracownicy obsługi, zachowują środki bezpieczeństwa, doskonale znają drogi ewakuacyjne, a także bardzo szybko i sprawnie stawiają się na miejscu zbiórki.

Koordynator akacji
Daria Niedzielska Fuhrmann