Zajęcia teatralne stanowią szczególną formę aktywności i ekspresji twórczej dla uczniów klas młodszych. Aktywność dziecka należy do jego sfery rozwoju i trzeba ją właściwie stymulować i pobudzać przez odpowiednie zabawy, a taką jest niewątpliwie zabawa w teatr.
Zajęcia teatralne wpływają korzystnie na wszechstronny rozwój dziecka, stanowią również uzupełnienie treści programowych, sprzyjają poszerzaniu i utrwalaniu wiadomości.
29.09.2023 r. uczniowie z klasy I a uczestniczyli w lekcji bibliotecznej w Miejskiej Bibliotece Publicznej filia nr 20 w Sosnowcu.
Podczas zajęć, uczniowie poznawali podstawowe pojęcia z zakresu wiedzy o teatrze. Po części teoretycznej były zajęcia plastyczne.
Dzieci wykonywały pacynki teatralne z różnych materiałów. Na koniec wszyscy otrzymali słodki poczęstunek.

Bibliotekarz szkolny