mediateka Sosnowiec logo

15 marca 2022 roku  w ramach zajęć czytelniczych: „Biblioteka przyjazna dzieciom ” uczniowie z klasy 3B uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ulicy Kościelnej 11 „Mediatece”.
Podczas zwiedzania, dzieci mogły zobaczyć niektóre działy i pracownie biblioteki m.in.:

• ŚWIAT NAUKI I FANTAZJI: LABIRYNT KSIĄŻEK
• ŚWIAT NAUKI I FANTAZJI: MULTIMEDIA DLA DZIECI
• MULTIMEDIA DLA DOROSŁYCH
• WYPOŻYCZALNIA DLA DOROSŁYCH

W Świecie Nauki i Fantazji uczniowie mogli podziwiać potwory z książki „Kto mieszka za meblami” autorstwa 8-letniej Poli S., dodatkowo uczestniczyli w zajęciach kreatywnych z wykorzystaniem multimedialnej maty i tablicy.
Dużym zainteresowaniem cieszyła się wizyta w dziale multimedialnym, dzieci zobaczyły stary odtwarzacz gramofonowy, kasety magnetofonowe, płyty winylowe, audiobooki oraz ogromną kolekcję płyt CD.
Wycieczka pokazała naszym uczniom szereg możliwości spędzania czasu wolnego i rozwijania swoich zainteresowań z dala od ekranów telefonów i komputerów.

Organizator:  Bibliotekarz mgr Daria Niedzielska Fuhrmann