uczeń za sztandarem szkoły

W 1918 roku, po 123 latach niewoli, Polska znów pojawiła się na mapie Europy, jako państwo suwerenne i niezależne. Pamiętając o tych wydarzeniach, 9 listopada 2021 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie słowem i piosenką oddali szacunek symbolom narodowym oraz wyrazili swoją miłość do Ojczyzny i dumę z tego, że są Polakami.
Społeczność szkolna wzięła udział w akademii, która rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły, a atmosferę powagi nadał wspólnie odśpiewany Mazurek Dąbrowskiego. Zgromadzeni z zainteresowaniem wysłuchali montażu słowno–muzycznego w wykonaniu uczniów klasy II A, który był bogaty w treść i piękne pieśni patriotyczne.
Obchody 11 listopada to nasz moralny obowiązek jako Polaków i jako ludzi szanujących wolność narodu.