tydzień edukacji globalnej plakat

23 edycja europejskiego Tygodnia Edukacji Globalnej odbędzie się w dniach 15 – 21 listopada 2021.

W tym roku motto „To nasz wspólny świat, działajmy razem”, nigdy nie było tak aktualne.
Potrzeba ponownego przemyślenia naszego sposobu życia – od naszych przyzwyczajeń konsumpcyjnych, poprzez sposób, w jaki odnosimy się do siebie nawzajem i do środowiska naturalnego, a także sposób, w jaki wyobrażamy sobie rolę edukacji w naszym społeczeństwie – stała się przedmiotem wspólnej troski.
Teraz, bardziej niż kiedykolwiek, musimy zjednoczyć się jako globalna społeczność i realizować ambitne cele, aby chronić naszą planetę.
W ramach obchodów Tygodnia Edukacji Globalnej realizujemy w naszej szkole:

• Prelekcje o tematyce ekologicznej w klasach I – III.
  • Szkolny konkurs literacki dla klas IV „Nasze rady na odpady – wiersz”.
  • Lekcje wychowawcze o tolerancji w klasach V – VI.
  • Szkolny konkursy plastyczny dla klas V – VI „Jak możesz zadbać o naszą planetę”.
  • Lekcje wychowawcze o zmianach klimatu i ich następstwach na ziemi w klasach VII.
  • Szkolny konkurs fotograficzny dla klas VII – VIII „To nasz świat uczyńmy go lepszym”.
  • Wystawy książek o tematyce ekologicznej – biblioteka szkolna.

Szczegółowy projekt TEG, oraz regulaminy konkursów znajdują się w bibliotece szkolnej.