W naszej szkole w październiku realizowany był projekt: „Jestem Europejczykiem”. Jego głównym celem było  zdobycie przez uczniów podstawowych informacji o Unii Europejskiej i Europie, o państwach członkowskich Unii Europejskiej oraz szerzenie wśród uczniów idei integracji europejskiej i tolerancji.

Podczas zajęć świetlicowych realizowano zagadnienia związane z projektem. Dodatkowo w bibliotece szkolnej odbywały się  zajęcia multimedialne dla klas I – III „Europa, oczami dziecka”. Finał projektu miał miejsce dnia 27.10.2023 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej filia nr 20 w Sosnowcu. Był to szkolny konkurs wiedzy o Europie dla uczniów klas IV – VIII. Każdą klasę reprezentowały drużyny dwuosobowe. Dzieci mierzyły się z krzyżówkami, kolorowały flagi, odpowiadały na zestawy pytań oraz podpisywały zdjęcia i flagi z różnych państw. Nagrody w konkursie zostały ufundowane przez „Mediatekę” Biblioteką Publiczną w Sosnowcu.

Wyniki szkolnego konkursu klas IV – VIII:
 „Jestem Europejczykiem”.

I Miejsce klasa VI a