mały kotek

Cel konkursu

• propagowanie wśród dzieci humanitarnego traktowania zwierząt,
• rozbudzanie uczucia empatii,
• rozwijanie wyobraźni, kreatywności i aktywności twórczej oraz promowanie uzdolnień plastycznych.

Organizacja

• Organizatorem konkursu jest samorząd klas 1 – 3 ( opiekunowie: Renata Smoleń, Joanna Chyćko)
• Przedmiotem konkursu jest wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej czworonożnego przyjaciela rodziny (np. kota, psa itp.).

Udział w konkursie

• Prace uczniowie wykonują w formacie A4 lub A3.
• Forma i sposób wykonania pracy dowolna – malarstwo, rysunek, collage, techniki graficzne, wyklejanka (bez grafiki komputerowej).
Praca powinna zawierać na odwrocie: imię i nazwisko autora, klasę.
• Do pracy należy dołączyć krótką informację o swoim przyjacielu który będzie bohaterem pracy (imię, wiek co lubi, potrzeby).
• Prace konkursowe należy dostarczyć do 05.10.2022r do sali nr 15.
• Uwaga! Każda klasa może dostarczyć maksymalnie 3 prace. Nie przyjmujemy prac zbiorowych.

Komisja konkursowa

• Organizatorzy powołają komisję konkursową, która zajmie się oceną wszystkich prac
• Kryteria oceny prac:
– oryginalność, pomysłowość,
– walorami artystycznymi: kompozycja, gama kolorystyczna, technika wykonania,
– estetyką i samodzielnością wykonanej pracy.