konkurs wzorowy świetlik

W naszej świetlicy w każdym roku szkolnym prowadzony jest konkurs:

„Wzorowy Świetlik”

NASZE ZASADY:

1. Świetlica to nasz drugi dom, dbamy o ład i porządek, szanujemy sprzęt i pomoce, gry i zabawki – układamy je zawsze na wyznaczone miejsce.
  2. Jesteśmy grzeczni i uprzejmi, jak najczęściej używamy słów: proszę, przepraszam, dziękuję, słucham, dzień dobry, do widzenia.
  3. Do kolegów i koleżanek zwracamy się po imieniu, pomagamy słabszym, otaczamy opieką młodsze dzieci.
  4. Do siebie mówimy, a nie krzyczymy, zaprzyjaźniamy się z ciszą.
  5. Rozwijamy nasze zainteresowania, uczestniczymy w konkursach, grach i zawodach.
  6. Dzielimy się z potrzebującymi biorąc udział w akcjach charytatywnych.
  7. Troszczymy się o czystość otoczenia, szanujemy pracę i wysiłek innych.

Za przejawy tych wszystkich pozytywnych zachowań dzieci mają możliwość zdobywania dodatnich punktów, które wyeksponowane są w tabelach z podziałem na poszczególne klasy.
W czerwcu wychowawcy przyznają tytuł WZOROWYCH ŚWIETLIKÓW dzieciom z najwyższą ilością zgromadzonych punktów.
Wychowankowie otrzymują pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe. Ich wręczenie odbywa się na uroczystym spotkaniu podsumowującym pracę świetlicy w mijającym roku szkolnym.

W październiku następuje uroczyste przyjęcie w poczet wychowanków świetlicy nowych członków – uczniów klas pierwszych.
Dzieci zapoznają się z zasadami zachowania oraz regułami, których należy przestrzegać podczas pobytu w świetlicy.

PRZYRZECZENIE WZOROWYCH ŚWIETLIKÓW:

1. Przyrzekamy, że będziemy wobec siebie zawsze mili i uprzejmi.
  2. Przyrzekamy, że będziemy grzecznie zachowywać się podczas zajęć.
  3. Przyrzekamy, że będziemy starannie i uważnie odrabiać zadania domowe.
  4. Przyrzekamy, że będziemy szanować gry i zabawki oraz odkładać je na wyznaczone miejsca.
  5. Przyrzekamy, że będziemy używać czarodziejskich słów: proszę, przepraszam, dziękuję.