Pasowanie na czytelnika oraz wprowadzenie uczniów klasy pierwszej w zagadnienia innowacji pedagogicznej: „Mały artysta i Ty też możesz być jak Stanisław Wyspiański”.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej. Wtedy zaczyna się niesamowita, czytelnicza przygoda dzieci, które mogą już same czytać. W tym roku szkolnym 27.02.2024 roku  na uroczystym pasowaniu
klasa pierwsza gościła w Miejskiej Bibliotece Publicznej filia nr 20 w Sosnowcu.

W pierwszej części uroczystości pierwszaczki otrzymały garść informacji na temat regulaminu wypożyczania  i zasad postępowania z książkami oraz o zasadach zachowania w bibliotece. Dodatkowo uczniowie poszerzyli swoją wiedzę oglądając filmy o tej tematyce.
Po uroczystym „Pasowaniu na czytelnika” i złożeniu przysięgi:

„Przyrzekam szanować Cię książko
Korzystać z Twoich rad i mądrości”.

dzieci otrzymały mini dyplomy. Na zakończenie spotkania wszyscy obejrzeli film: „Życie i twórczość Stanisława Wyspiańskiego”,
tym samym przybliżyli sobie postać patrona naszej szkoły.

Bibliotekarz szkolny mgr Daria Niedzielska Fuhrmann