Spotkanie z górnikiem

Grudzień jest miesiącem, który kojarzy się nie tylko ze świętami, Mikołajem, ale także z Barbórką i obchodami górniczego święta. Z okazji obchodów Barbórki (święta wszystkich górników), chcąc przybliżyć naszym uczniom ciężką i czasami niebezpieczną pracę w kopalni, zaprosiliśmy do naszej szkoły wyjątkowych gości  – górników. Nasi goście w niezwykle ciekawy sposób opowiedzieli uczniom na czym polega praca górnika. Nie zabrakło również ciekawostek dotyczących m.in. stroju górnika czy zastosowania węgla.
Uczniowie klas I – III przygotowali krótki program artystyczny oraz złożyli gościom życzenia. Oprócz naszej społeczności szkolnej w spotkaniu
z górnikami uczestniczyli również zaproszone przez nas Przedszkola nr 11,15 oraz 47