"Święto Dyni"

Dnia 07.11.2022 z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego klas 1-3 oraz 4 -8 obchodziliśmy w szkole Dzień Dyni. Tego dnia uczniowie ubrali się na pomarańczowo lub dołączyli do swojego stroju pomarańczowe akcenty. Nauczyciele również pamiętali o pomarańczowych akcentach.

W tym dniu został również ogłoszony konkurs. Każda klasa tworzy wspólny dyniowy plakat i dekoruje nimi drzwi swojej sali.  Klasą, która zwyciężyła w konkursie, była klasa VIII D pod sterami Pani Profesor Bochenek. II miejsce zajęła klasa Pani Profesor Zielińskiej -VI A.

GRATULUJEMY !!!!!

Czy wiesz że…

Dynia, jako przez pewien czas zapomniane warzywo, od kilku lat wraca do łask. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że jej miąższ jest bogatym źródłem witamin i minerałów. Dynia zawiera znikome ilości tłuszczów i białek, nieco więcej węglowodanów. Wspomaga trawienie, oczyszcza organizm, jest niskokaloryczna. Częste spożywanie dyni zmniejsza ryzyko wystąpienia nowotworu żołądka, płuc i jelita grubego. Warto więc zaprzyjaźnić się z tym warzywem, zwłaszcza w okresie jesiennym kiedy jesteśmy bardziej podatni na infekcje.

Apelujemy – zaprzyjaźnij się z dynią, a będziesz zdrowszy!