„Teatrzyk Kamishibai”

Dnia 18.11.2022 roku uczniowie uczęszczający na świetlicę szkolną uczestniczyli w zajęciach czytelniczo – plastycznych zorganizowanych przez pracowników Biblioteki Pedagogicznej w Sosnowcu. Dzieci miały możliwość zobaczyć i usłyszeć, technikę opowiadania, czytania wywodząca się z Japonii – „Teatrzyk Kamishibai”.  Jest to technika opowiadania historii
z wykorzystaniem ilustrowanych papierowych plansz, które umieszczone są w drewnianym parawanie nazywanym butai (jap. 舞台 – scena). Kamishibai to niezwykle oryginalne połączenie książki ilustrowanej z teatrem. Tym wydarzeniem  rozpoczęliśmy cykl spotkań świetlicowych, które maja na celu pobudzić wrażliwość małych odbiorców          i rozbudzać zainteresowania czytelnicze.

Bibliotekarz szkolny mgr Daria Niedzielska Fuhrmann