Hours
Minutes
Seconds

„Książka i możliwość czytania, to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji.”

Pod takim właśnie hasłem dnia 15.04.2024r. o godzinie 10.00
w  Bibliotece Szkolnej odbędzie się szkolny konkurs czytelniczy dla klas IV – VIII:  „Mistrz pięknego czytania”, z podziałem na grupy wiekowe: klasy IV – VI i VII – VIII.

Cel konkursu: propagowanie kultury czytelniczej wśród dzieci
i młodzieży, popularyzacja książek i czytelnictwa, doskonalenie umiejętności pięknego i głośnego czytania, uwrażliwienie na piękno żywego słowa  i rozbudzenie pasji czytania jako formy spędzania wolnego czasu.

Przebieg konkursu:

• w konkursie biorą udział uczniowie klas IV – VIII ( uczniowie chętni lub wytypowani przez wychowawcę – są to maksymalnie 2 osoby z każdej klasy),
  • uczestnicy konkursu zobowiązani są do przygotowania fragmentu dowolnej książki, następnie uczestnicy przeczytają wybrany fragment (prezentacja tekstu nie powinna przekraczać 2 minut),
  • komisja przyzna dodatkowe punkty za teksty zawierające dialogi
  • podczas czytania ocenie podlegać będzie: płynność i bezbłędność czytania, wyrazistość i dykcja oraz interpretacja czytanego tekstu.

Nagrody:

• ogłoszenie wyników oraz rozdanie nagród i dyplomów odbędzie się podczas konkursu dnia 15.04.2024r.

Serdecznie zapraszam

Bibliotekarz Szkolny mgr Daria Niedzielska – Fuhrmann