Co to jest Arduino?

Arduino to otwarta platforma elektroniczna oparta na łatwym w użyciu sprzęcie i oprogramowaniu. Płytki Arduino są w stanie odczytać dane wejściowe – światło na czujniku, palec na przycisku lub wiadomość na Twitterze – i przekształcić je w wyjście – aktywując silnik, włączając diodę LED, publikując coś w Internecie. Możesz powiedzieć swojej płycie, co ma robić, wysyłając zestaw instrukcji do mikrokontrolera na płycie.

Przez lata Arduino było mózgiem tysięcy projektów, od przedmiotów codziennego użytku po złożone instrumenty naukowe. Światowa społeczność twórców — studentów, hobbystów, artystów, programistów i profesjonalistów — zgromadziła się wokół tej platformy typu open source, a ich wkład dał niewiarygodną ilość dostępnej wiedzy, która może być bardzo pomocna zarówno dla nowicjuszy, jak i ekspertów.

Uczniowie klas ósmych mieli okazję utworzyć swój pierwszy projekt  z wykorzystaniem zestawu Arduino, który otrzymaliśmy w ramach projektu „Laboratoria przyszłości”.

>>>> Więcej informacji poniżej <<<<